شماره تماس : 28426023 (021)
پشتیبانی آنلاین (واتساپ) 09199196023

کنگره بین‌المللی سیستم‌های کلان مقیاس محاسباتی و تحلیل کلان داده سوم تا پنجم اردیبهشت‌ماه در هتل اسپیناس پالاس تهران برگزار شد. این دوره از کنگره، توسط دانشگاه خوارزمی و با حمایت شرکت مهندسی صنایع یاس ارغوانی و شرکت خدمات انفورماتیک برگزار شد.

دکتر مجتبی شفاعی، مدیرعامل شرکت مدیریت فردا در خصوص این سمینار گفت : «کلان داده‌ها به ما کمک می‌کنند تا تصمیمات و پیش‌بینی‌های بهتری را با توجه به تحلیل داده‌ها داشته باشیم. همچنین کلان داده‌ها به کسب‌وکارها کمک می‌کنند تا نیازهای مصرف‌کنندگان را بهتر بشناسند و در حفظ آنها و سودآوری کسب‌وکار موفق‌تر باشند.» به گفته وی، ایجاد زیرساخت‌های پردازش‌های سریع HPC ، تحلیل داده، یادگیری ماشین، محاسبات ابری، محاسبات مه (Fog)، از جمله محورهای این کنگره سه‌روزه بودند.

سخنرانان بین‌المللی کنگره TopHPC 2019، صاحب‌نظران و محققان حوزه‌های کلان داده‌ها و سیستم‌های محاسباتی کلان مقیاس از آمریکا، کانادا، سوئد، ایتالیا، هنگ‌کنگ، روسیه، آلمان، فرانسه، هلند و اتریش بودند. همچنین در کنار سخنرانی‌های اصلی این کنگره، جلسات ورکشاپ و ارائه شفاهی مقالات پذیرفته‌شده، در سالن‌های جانبی این کنگره برگزار شد. ضمن آنکه «اسپرینگر» (Springer) به عنوان، مقالات برگزیده این کنفرانس را چاپ و در پایگاه‌های استنادی معتبر دنیا و ایران نمایه خواهد کرد.

در حاشیه کنگره، نمایشگاهی با حضور شرکت‌های فعال در حوزه کلان داده از جمله سداد، یاس ارغوانی و شرکت مدیریت فردا برگزار شد و این شرکت‌ها، به معرفی آخرین محصولات و خدمات خود در این زمینه پرداختند. یاد آور می شود کنگره TopHPC 2019، یکی از شاخه‌های کنگره بین‌المللی TopHPC است که همه ساله با حضور شرکتها مطرح در این حوزه در کشورهای مختلف برگزار می شود.

تعداد بازید : 1750

برچسب ها

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

Layer 1